Twój poradnik bezpieczeństwa

Nasze cyfrowe bezpieczeństwo w znacznej mierze zależy od nas samych. Koniecznie przeczytaj ten poradnik,
odbierz swoją zniżkę!

Dlaczego powinieneś przeczytać ten poradnik

Bądź bezpieczny w cyfrowym świecie!

Większość z nas nie jest w stanie wyobrazić sobie dnia bez internetu. Dostęp do informacji, kontakt ze znajomymi, zakupy w sieci, przelewy online, wirtualna edukacja… Nowy, wspaniały świat wszechobecnej technologii, która oferuje nieograniczone możliwości. Niestety, w świecie tym obecni są nie tylko ludzie prawi. Sieć, a wraz z nią my sami, coraz częściej pada ofiarą nieuczciwych członków cyfrowej społeczności. Z miesiąca na miesiąc rośnie liczba przestępstw dokonywanych w internecie. Pojawiają się programy, które paraliżują całe firmy, organizacje, instytucje itd., narażając je na bardzo dotkliwe straty. Zwykli ludzie tracą pieniądze jako ofiary wyłudzeń lub po prostu włamań na konta bankowe.

Nasze cyfrowe bezpieczeństwo w znacznej mierze zależy od nas samych. To użytkownik technologii powinien uważać na swoje zachowania w wirtualnym świecie. Jest on przyjazny, pod warunkiem przestrzegania pewnych zasad. O tym, jakie to zasady, Czytelnik dowie się z tej książki. Napisanej przez zawodowego informatyka przystępnym, zrozumiałym językiem. Przeznaczonej dla każdego, kto korzysta z internetu w pracy i poza nią – słuchając muzyki, rozmawiając ze znajomym na czacie, czy szukając przepisu na ciasto. Poza wiedzą teoretyczną, poradnik wskazuje praktyczne narzędzia – zwykle darmowe – dzięki którym można szybko podnieść poziom swojego cyfrowego bezpieczeństwa. Przeznaczone są one dla powszechnie używanych systemów, takich jak Windows na komputerze i Android na urządzeniu mobilnym.

KOD: CYFROWEBEZPIECZENSTWO

„Cała wiedza o e-biznesie w jednym miejscu!”

Książka, której jestem współautorem.

O autorze

Marcin Pieleszek

Absolwent Politechniki Wrocławskiej, autor poradnika Bądź bezpieczny w cyfrowym świecie, współautor Biblii e-biznesu 2, twórca i kreator kilku projektów, przybliżających w sposób przystępny wiedzę z dziedziny funkcjonalności i bezpieczeństwa technologii IT.

Pierwszy z nich EasyITsecurity.pl to konsultacje i szkolenia stacjonarne oraz elektroniczne pozwalające zmniejszyć do minimum ryzyko biznesowe wykorzystania narzędzi IT.

Marcin posiada ponad 20 letnie doświadczenie w zakresie prowadzenia różnego rodzaju programów edukacyjnych, na różnych szczeblach kształcenia.

Dydaktykę zawsze łączył z praktyką. Właściwie z technologiami IT związał swoją drogę zawodową prowadząc firmę wdrożeniową, pracując jako informatyk, a następnie administrator systemów informatycznych. 

Partnerzy

Książka Marcina nie tylko uświadamia, że zagrożenia wirtualne mogą mieć dla nas całkiem realne i wymierne skutki; ona przede wszystkim pokazuje krok po kroku, jak każdy z nas przy minimalnej znajomoścci IT może skutecznie ograniczyć najważniejsze ryzyka i funkcjonować bezpiecznie także w e-świecie.

Maciej Dutko
akademiainternetu.pl

Specjalny bonus!

odbierz 35% zniżki

Z KODEM CYFROWEBEZPIECZENSTWO