Wysłanie korespondencji elektronicznej do wielu adresatów

 

Nikogo nie trzeba przekonywać, że utrzymanie regularnych kontaktów z klientami i kontrahentami, to jedna z kluczowych kwestii w każdym biznesie. Nie zawsze dysponujemy profesjonalnym system mailingowym (o takich systemach będzie mowa w kolejnych artykułach). Jak zatem wysłać maila do wielu adresatów?
Korzystając z pola „Do”?
Jeżeli chodzi o masową wysyłkę to zły pomysł. Nie możemy i nie chcemy, ujawniać pełnej listy adresatów do której jest wysyłany mail.
A może pole „UDW”?
Lepszym i szybkim rozwiązaniem jest pole ukryte do wiadomości (czasami trzeba dodać to pole np. w Microsoft Outlook) gdzie wklejamy listę adresów. Mail jest widoczny przez adresatów jako zaadresowany od nasz_adres@nasza_domena.pl do nasz_adres@nasza_domena.pl. Rozwiązanie jest szybkie, ale ma kilka wad:
– mail wygląda tak, jakby nie był zaadresowany do naszego odbiorcy,
– systemy antyspamowe z większym prawdopodobieństwem mogą uznać taki mail za spam,
– brak możliwości personalizacji wiadomości (indywidualizacji wybranych treści np. nazwiska, danych adresowych, informacji na temat kwoty do rozliczenia).

Jakie rozwiązanie jest zatem optymalne? Korespondencja seryjna e-mail Microsoft Word. Narzędzie od dawna zaimplementowane w pakiecie Microsoft Office, ale nie przez wszystkich docenione.
Potrzebne zestaw programów: Word, Excel (dane do korespondencji w formie tabeli, z kolumną zawierającą adresy e-mail), Outlook (ustawiony jako domyślny program pocztowy w systemie Windows (oczywiście ze skonfigurowanym programem pocztowym).
Sposób konfiguracji znajdziemy na stronach firmy Microsoft: